سومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز

شناسه : 820774

سومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز


به گزارش روابط عمومی دانشگاه بجنورد، آیین افتتاحیه سومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزشی، پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری درحوزه مدیریت سبز با حضور دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و تنی چند از مسئولان ارشد کشور روز شنبه مورخ 20 مهر 1398 در محل سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

در این دوره از نمایشگاه که با هدف ارائه دستاوردهای اجرایی دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری درحوزه‌های مختلف مدیریت سبز برگزار می‌ شود ۳۶ دانشگاه، ۱۰ پارک علم و فناوری و سه پژوهشگاه شرکت دارند. سالانه طرح های متعددی در حوزه‌های مختلف مدیریت سبز از جمله بهینه‌سازی مصرف انرژی، انرژی‌های تجدیدپذیر، مدیریت آب، پساب و پسماند و توسعه فضای سبز همساز با اقلیم با حمایت سازمان برنامه و بودجه کشور و اعتبار در نظر گرفته شده در ردیف مدیریت سبز و همچنین تأمین اعتبار از طرف دانشگاه ها، اجرا و به بهره‌برداری می‌رسد.
در این بین دانشگاه بجنورد نیز با ارایه آخرین دستاوردهای خود در این نمایشگاه حضوری فعال دارد.
بعد از آئین افتتاحیه این نمایشگاه با حضور معاون محترم اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، آقای دکتر نظرپور ضمن بازدید از بخش های مختلف این نمایشگاه، از غرفه دانشگاه بجنورد نیز بازدید کردند.
سومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزشی، پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری درحوزه مدیریت سبز از ۲۰ تا ۲۳ مهرماه در محل سازمان برنامه و بودجه کشور واقع در میدان بهارستان برگزار شد.